MX COLLAGEN SOMON DNA - GLUTATHIONE 30ML*30
MX COLLAGEN SOMON DNA - GLUTATHIONE 30ML*30
MX COLLAGEN SOMON DNA - GLUTATHIONE 30ML*30
MX COLLAGEN SOMON DNA - GLUTATHIONE 30ML*30
MX COLLAGEN SOMON DNA - GLUTATHIONE 30ML*30
MX COLLAGEN SOMON DNA - GLUTATHIONE 30ML*30

MX COLLAGEN SOMON DNA - GLUTATHIONE 30ML*30 (1616)

Marka : MX
Fiyat : ₺2.900,00(KDV Dahil)
₺2.900,00 'den başlayan taksitlerle

MX COLLAGEN

  • COLLAGEN (FISH)
  • SOMON DNA  
  • L-GLUTATHIONE
  • O'YOUNG BROKOLİ FİLİZİ
  • SERAMİD-PİRİNÇ ÖZÜ

 

  • COLLAGEN  (FISH)

 

Kolajenin yararları düşünüldüğünde, balık kolajeni listenin en tepesinde yer alıyor. Küçük partikül büyüklüğüne sahip oluşuyla sindirim kanalından kolayca emilmesi, diğer hayvansal kaynaklı kolajenlere göre en yüksek biyoyararlanımı sağlıyor. Biyoyararlanım, aldığımız besin veya ilacın vücudunuzdaki kullanım verimini tanımlayan bir ifadedir, özellikle aldığınız besinler için yüksek öneme sahiptir.

Balık kolajeni, sığır ve domuz kaynaklı kolajenlere göre 1,5 kat daha etkin bir şekilde emilir ve yüksek biyoyararlanıma sahiptir. Etkin bir emilim ve hızlı kana karışmasıyla tıbbi amaçlı  kullanılabilecek en uygun kolajen kaynağıdır.

 

 

  • SOMON DNA

 

 

Bu 3 temel faktörü; cildi yapılandırmak, onarmak ve gençleştirmek olarak sıralayabiliriz. 

Cilt her ne kadar güçlü bir yapıda olsa da zamanın etkileri karşısında eski aktifliğini kaybeder. Özellikle de 30 yaşından sonra her yıl %1 oranında kolajen kaybı yaşar. Bu durum cildin doğal elastikiyetini kaybetmesine ve kırışıklıkların meydana gelmesine yol açar. Aynı zamanda elastin lifler parçalanır ve vücudun kendi hyaluronik asit miktarı ve işlevinde değişimler yaşanır. Vücutta meydana gelen değişimler cildin daha cansız ve mat bir görünümde olmasına sebep olur. Cildin yaşadığı bu dönüşümün etkilerini azaltmak ve sorunları pasifize etmek amacıyla oluşturulan Somon DNA ise kombine tedavi yaklaşımı ile en iyi sonuçları sağlar.

 

  • L-GLUTATHIONE

 

Glutatyon sağlıklı kalmak ve hastalıklardan korunmak için gerek duyduğumuz en önemli moleküllerden biridir. Yaşlanma, kanser, kalp damar hastalıkları, bunama (demans) ve birçok kronik/dejeneratif hastalığın önlenmesinde temel öneme sahip olan glutatyon molekülü üç yapı taşından oluşur, bunlar sistein, glisin ve glutamin aminoasitleridir. Glutatyon vücudumuzda doğal yollardan üretilir ama çeşitli sebeplerden ötürü bu üretimde azalma olabilir. Glutatyona “ana anti-oksidan” denilmesinin nedeni, onun serbest radikalleri yakalayarak dolduktan sonra karaciğerde kendisini kendisini yenileyerek tekrar işine geri dönmesidir. Serbest radikaller çoğu zaman normal hücre metabolik oksidasyonunun yan ürünleri ve toksik atıklarıdır. Anti-oksidanlar tarafından etkisiz hale getirilmediklerinde otoimmün hastalıklara, kanser gibi kronik hastalıklara yol açabilirler.
Sağlıklı kalmak, performansınızı artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın etkilerinden korunmak, bağışıklık işlevi ve kronik enflamasyonun kontrol altna alınması glutatyon düzeylerinin yüksek tutulmasıyla ilişkilidir. Araştırmalar artan glutatyon düzeylerinin kas hasarını azalttığını, kasların derlenme süresini kısalttığını, kas kuvveti ve dayanma gücünü artırdığını ve metabolizmayı yağ depolamadan kas yapımına kaydırdığını göstermektedir.

 

  • O'YOUNG BROKOLİ FİLİZİ

 

Brokoli filizi güçlü bir antioksidandır. Melanin oluşumu ve pigmentasyonu azaltır. O'young serbest radikal oluşumunu engeller ve cilt hücrelerini sağlıklı tutar. SOD2 ve GPX1 artışında ve karaciğer toksinlerinin atılımında destekleyicidir.

 

  • SERAMİD - PİRİNÇ ÖZÜ

 

Seramidler, cildin en üst katmanlarında bulunan lipitlerdir.

Cildi nemli tutmaya ve su kaybının önlenmesine yardımcı olur.

Antioksidan kaynağıdır.

Pirinç suyunun nemlendirici, cildi aydınlatıcı ve dolaşımı iyileştirici antioksidanlar yönünden zengin olduğu birçok bilimsel çalışma tarafından kanıtlanmıştır.

Aynı zamanda, yaşlanma, güneş ve diğer çeşitli nedenlerle oluşan hiperpigmentasyonlar nedeniyle oluşan koyu lekelerin solmasına ve hatta önlenmesine yardımcı olan ferulik asit, gama-orizanol ve fitik asit gibi biyoaktif bileşikler içerir. 

Trade Zone

 

Trade Zone

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR